?>

Vila Chuchle
Praha, Velká Chuchle

Návrh rozvíjí původní typový projekt (ateliér A69 architekti s.r.o.) a doplňuje jej o nové prvky v souladu s přáním investora na individuální přizpůsobení domu na míru.

IDEA

Objekt vily je koncipován jako samostatně stojící dům s dvojgaráží. Základní koncept vychází ze hry vzájemného prolínání do sebe zakleslých kvádrů. Tento koncept je dále rozvíjen pomocí střešní nástavby a dalších objektů na pozemku. Vila je doplněna samostatnými stavbami zahradního ateliéru, sauny a venkovního bazénu.

HMOTOVÉ ŘEŠENÍ

Hmotové řešení vychází z terénní konfigurace pozemku. Výškové uspořádání jednotlivých podlaží odpovídá svažitosti navazujícího terénu jak u vstupu do objektu, tak v návaznosti obývacího prostoru na zahradu.

BAREVNÉ A MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ

Fasády domu jsou členěny rovněž materiálovou kombinací tenkovrstvé omítky v imitaci pohledového betonu a dřevěného obkladu a velkých prosklených ploch dřevohliníkových oken. Pohledově exponované ploché střechy jsou navrženy s extenzivním ozeleněním, nově jsou zpřístupněny pro využití k odpočinku a poskytnutí maximálních výhledů na Prahu.

Objekty sauny a zahradního ateliéru jsou navrženy s fasádním obkladem v imitaci dřeva z důvodu zajištění jejich nehořlavosti v kombinaci s velkorysým prosklením.

Všechny objekty komunikačně a vizuálně propojuje dřevěná venkovní terasa, která plynule v jediném materiálu přechází do stěn přilehlých hmot.

.

Vila Chuchle